KAROLINA MISZTALrocznik 1980, urodzona w Gdańsku. Łączy pracę z pasją: „Fotografia to moja codzienna podróż przez świat. Ludzie i miejsca, proste kadry, niesamowite chwile, szara i kolorowa rzeczywistość.  Obserwuję i fotografuję. Słucham i rozmawiam. Oddycham głęboko. Podróżuję dużo. Chłonę rzeczywistość, a świat przyjmuję jakim jest.”

Z A W O D O W O:   Fotograf prasowy, dokumentalistka. Właścicielka Fotobank.PL  Aktywna w zawodzie od 2004 roku. Fotoreporter gazety codziennej Dziennik Bałtycki należącej do grupy wydawniczej  POLSKA PRESS. Fotograf ogólnopolskiej Agencji REPORTER. Twórczyni platformy fotograficznej biura prasowego Urzędu Miasta Sopotu. Od 2014 roku oficjalny fotograf Hali Widowiskowo – Sportowej ERGO ARENA. Współpracuje z Muzeum Gdańska oraz Międzynarodowymi Targami Gdańskimi, również jako oficjalny fotograf Jarmarku Św. Dominika. Autorka wystaw o tematyce społecznej i sportowej. Laureatka Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańska. Współtwórczyni projektu Kobieca Strona Biznesu. Absolwentka unijnego programu Mentoring Kobiet w Biznesie. Laureatka Grand Prix w XXIII Pomorskim Konkursie Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo 2019 im. Zbigniewa Kosycarza. Finalistka Grand Press Photo 2020. W 2020 roku odebrała nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury. W 2021 roku za dotychczasowe osiągnięcia zawodowe i za pracę na rzecz mieszkańców gdańskiej społeczności otrzymała Medal Prezydenta Miasta Gdańska.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Grand Prix XXIII Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo 2019

Gdańsk Press Photo 2019 | Nagroda w kategorii Ludzie

Gdańsk Press Photo 2019 | Wyróżnienie w kategorii Wydarzenia

Foto FETA 2020 | Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska

Grand Press Photo 2020 | Nominacja w kategorii Ludzie

Gdańsk Press Photo 2020 | Wyróżnienie w kategorii Życie Codzienne

PRZEMEK ŚWIDERSKI

Fotograf z trzydziestoletnim doświadczeniem. Fotoreporter i fotoedytor Dziennika Bałtyckiego od 1993 roku. Operator drona z uprawnieniami. Laureat nagrody Grand Front w kategorii Gazety codzienne w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku 2007 i 2008. W 2007 roku otrzymał Srebrną Chimerę w kategorii pierwszej strony dzienników w Międzynarodowym Konkursie Projektowania Prasowego „Chimera” w Warszawie. Autor zdjęć do pierwszej trójwymiarowej gazety w Polsce nagrodzonej Grand Prix w konkursie Media Trendy 2006 za trójwymiarowe wydanie Dziennika Bałtyckiego z 19 maja 2005 r.

JUREK BARTKOWSKI

Fotograf – dokumentalista Serwisu Fotograficznego Miasta Sopotu – sopot.fotobank.pl oraz Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Fotografuje od ponad czterdziestu lat. Zdjęcia publikuje w gazetach codziennych, tygodnikach i miesięcznikach. Autor licznych wystaw o tematyce społecznej, muzycznej i sportowej organizowanych w Polsce – Sopot, Katowice, Kraków i Szwecji – Karlshamn. Uwielbia Sopot, muzykę jazzową i kawę w samo południe z widokiem na morze.