KAROLINA MISZTAL …Z aparatem nie rozstaję się.  Łączę pracę z pasją, dzięki temu mogę robić to co kocham. Fotografia to moja codzienna podróż przez świat. Ludzie i miejsca, proste kadry i niesamowite chwile, szara i kolorowa rzeczywistość.  Obserwuję i fotografuję. Słucham i rozmawiam. Oddycham głęboko. Podróżuję dużo.  Chłonę rzeczywistość, a świat przyjmuję jakim jest – dlatego tak bardzo lubię fotografię reportażową.

Z A W O D O W O:  Fotograf prasowy, dokumentalistka. Właścicielka platformy Fotobank.PL  Aktywna w zawodzie od 2004 roku. Fotoreporter gazety codziennej Dziennik Bałtycki należącej do grupy wydawniczej  POLSKA PRESS. Fotograf ogólnopolskiej Agencji REPORTER. Twórczyni platformy fotograficznej biura prasowego Urzędu Miasta Sopotu. Od 2014 toku oficjalny fotograf Hali Widowiskowo – Sportowej ERGO ARENA. Autorka wystaw o tematyce społecznej i sportowej. Stypendystka Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańska. Współtwórczyni projektu Kobieca Strona Biznesu.  Absolwentka unijnego programu Mentoring Kobiet w Biznesie. Laureatka Grand Prix w XXIII Pomorskim Konkursie Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo 2019 im. Zbigniewa Kosycarza. Finalistka Grand Press Photo 2020. W 2020 roku odebrała nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury .

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Grand Prix XXIII Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo 2019

Gdańsk Press Photo 2019 | Nagroda w kategorii Ludzie

Gdańsk Press Photo 2019 | Wyróżnienie w kategorii Wydarzenia

Foto FETA 2020 | Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska

Grand Press Photo 2020 | Nominacja w kategorii Ludzie

Gdańsk Press Photo 2020 | Wyróżnienie w kategorii Życie Codzienne

PRZEMEK ŚWIDERSKI

Fotograf z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Fotoreporter Dziennika Bałtyckiego od 1993 roku. Operator drona z uprawnieniami. Laureat nagrody Grand Front w kategorii Gazety codzienne w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku 2007 i 2008.

JUREK BARTKOWSKI

Fotograf – dokumentalista Serwisu Fotograficznego Miasta Sopotu – sopot.fotobank.pl oraz Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Zdjęcia publikuje w gazetach codziennych i tygodnikach i miesięcznikach. Autor licznych wystaw o tematyce społecznej, muzycznej i sportowej w Polsce – Sopot, Katowice, Kraków i Szwecji – Karlshamn.